Farmscapes

Gry online, dostępne w całości przez przeglądarkę internetową zazwyczaj są produkcjami mało skomplikowanymi, które zajmą nas jedynie na kilkanaście minut. Zarówno gry traktory, jak i zręcznościowe opierają się na podobnych schematach i są raczej rozwiązaniem na nudne popołudnie, niż na kilka godzin. Czasami zdarzają się jednak perełki, którym niczego nie brakuje w porównaniu do gier komercyjnych, które możemy znaleźć na półkach sklepowych.

Jeśli cenimy sobie gry traktory i szeroko pojęte klimaty rolnicze, to powinniśmy dać szansę grze Farmscapes. Jest ona naprawdę wartościowym tytułem, którego akcja dzieje się na farmie. Gry traktory w większości przypadków są jedynie prostymi grami logicznymi lub wymagającymi zręcznych palców, jednak Farmscapes to coś zupełnie innego. W tym tytule naszym zadaniem jest pomoc dwójce sympatycznych bohaterów – Tomowi  i jego wujkowi Joe, którzy chcą tchnąć nowe życie w zaniedbaną farmę. Aby tego dokonać potrzebne będą oczywiście chęci, a także pieniądze, które możemy zarobić dzięki sprzedawaniu warzyw i owoców. Ten element został zrealizowany w bardzo ciekawy sposób, bowiem handel tym co zrodziła ziemia odbywa się w formie gry w kulki, w której musimy przestawiać elementy, w tym przypadku warzywa i owoce tak, aby tworzyły rządki po trzy sztuki.

Na początku jest to proste i odbywa się na niewielkich planszach, z czasem są one coraz większe i wymagają od nas większego zaangażowania. Na każdej planszy znajdziemy dodatki, ułatwiające nam pozbywanie się warzyw z planszy, np. bomby, dynamit i petardy. Aby przejść taki poziom musimy usuwać warzywa i owoce, które znajdują się na pomalowanych na złoty kolor polach. W grze znajdziemy także inne zadania, jak np. szukanie odpowiednich przedmiotów w stodole, gdzie dostajemy listę rzeczy, które musimy znaleźć, a następnie spośród znajdujących się w danym miejscu przedmiotów klikamy te, które są nam potrzebne. Za zarobione wirtualne pieniądze możemy kupować różnego rodzaju dodatki i udoskonalenia naszej farmy, na samym początku jest ich dostępnych jedynie kilka, np. oczko wodne, ogrodzenie, jednak z czasem możemy odblokować mnóstwo innych dodatków, które upiększą nasze gospodarstwo.

W grze pojawia się też wiele innych, ciekawych elementów. Co jakiś czas do naszych rąk trafi na przykład lokalna gazeta, z której będziemy mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. Bohaterowie gry komentują to co dzieje się na farmie w zabawny sposób i często dają nam podpowiedzi odnośnie tego co możemy aktualnie zrobić, dzięki czemu nie dojdzie do sytuacji, w których się zatniemy.

Dużą zaletą w Farmscapes jest kolorowa i bardzo szczegółowa grafika. Gry traktory i rolnicze nie zawsze mogą pochwalić się ładnym przedstawieniem świata i postaci, jednak tutaj zostało to wykonane w bardzo solidny sposób. Dźwięki i muzyka również są bardzo przyjemne i sprzyjają relaksowaniu się przy tej grze.

Farmscapes to bardzo rozbudowana i ciekawa gra, która nada się świetnie nie tylko dla miłośników gier traktory ale też dla każdego, kto ceni sobie interesujące i rozbudowane gry, przy których można spędzić wiele godzin.

Podziel się z innymi

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • Digg
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Gadu-Gadu
 • Wykop
 • Yahoo! Bookmarks
 • Reddit